Sintetistična srečanja | Techn(o)polnomočenje
Novo sezono Sintetističnih srečanj začenjamo s serijo šestih brezplačnih teoretsko-praktičnih srečanj, ki bodo ljubiteljske in profesionalne zvočne in medijske ustvarjalce popeljala v tehnološko srčiko sintetizatorjev zvoka in osnov elektrotehnike. Zgoščena srečanja, ki bodo v februarju in marcu potekala tedensko, bodo namenjena techn(o)polnomočenju piflark in piflarjev za lažje samostojno ustvarjanje elektronskih objektov za proizvajanje (in manipulacijo) signalov, gibanja in svetlobe.
Prispevek: Sintetistična svašta in osmo/šta, Svaštarnica, Radio Študent
Staš Vrenko
Staš Vrenko je umetnik, glasbenik in oblikovalec elektronskih instrumentov. Magistriral je na Oddelku za kiparstvo na ALUO v Ljubljani in za magistrsko delo prejel študentsko Prešernovo nagrado. Njegova umetniška praksa združuje različna polja umetnosti s poudarkom na raziskovanju zvoka, elektronskih medijev in tehnologij, kineticizma, naprednih izdelovalnih tehnologij ter performativnosti. V zadnjih letih se je predstavil z več samostojnimi intermedijskimi projekti, sodeloval v okviru festivalov in razstav, kot so U3, BIO, Pixxelpoint, MFRU, Kiblix in Svetlobna gverila ter razstavljal na več skupinskih razstavah doma in v tujini.
Gregor Krpič
Gregor Krpič je študiral elektroniko na Fakulteti za elektrotehniko UL. Aktiven je na področju glasbe in izdelovanja avtorskih elektronskih inštrumentov. Od leta 2018 kot tehnološki strokovnjak sodeluje pri razvoju projektov sodobne raziskovalne umetnosti. Do sedaj je sodeloval z umetniki, kot so Mojca Založnik (Mejna nedoločenost, galerija Kapelica, 2019), Staš Vrenko (,ločene vrednosti, osmo/za, 2021), Špela Petrič (Pl'AI, galerija Kapelica, 2020), Zoran Srdić Janežič (Biobot, 2021), Brane Zorman (Duh Dreves | Dotik, zavod Cona, 2021), Tanja Vujinović (MetaVrt Sfera2, 2019) in Januš Aleš Luznar (IctusCordis, 2019).
Kot avtor in podporni sodelavec je sodeloval na različnih festivalih, med drugimi na mednarodnem festivalu umetnosti, znanosti in tehnologije A Dela?, mednarodnem festivalu Svetlobna gverila, mednarodnem festivalu računalniške umetnosti in Noči raziskovalcev. V Zavodu Kersnikova se je leta 2018 priključil projektu Rampa, pri katerem sodeluje pri razvoju in mentoriranju delavnic s področja umetnosti in tehnologije. Od leta 2020 sodeluje tudi z Društvom Ljudmila kot koordinator Sintetističnih srečanj. Sodeloval je tudi z različnimi visokotehnološkimi podjetji kot so Optomotive ltd, Elaphe d.o.o, Extreme d.o.o.