TRI MOSKVE

18. 1. 1957, petek. Osemnajst let. Od tistega velikega praznovanja ni nič, sama ne vem, kako je tako prišlo. Mama mi je kupila najlonke, atek je dal denar za hlače, ki so bile že včeraj gotove, Milka mi dala pomarančo in Mirjana glavnik. Gordana mi je kupila škatlo in v njej dve toaletni mili in stekleničko kolonjske vode. To je bilo za osemnajsti rojstni dan. Čez dva dni je pa prišel sošolec Ivan, ki je prišel pozneje, ko smo bili mi v kinu. Prinesel mi je lepo škatlico, pravzaprav košarico, in v njej štango čokolade, prašička iz sladkorja, liziko, jabolko, rožiček, figo in kocko sladkorja. (smeh) To so bila darila za rojstne dneve.

Predstava je magistrsko delo Maše Pelko v okviru drugostopenjskega programa Gledališka in radijska režija na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani.

Maša Pelko

Tina Resman